fbpx
Blog

Sesja ciążowa – najczęściej zadawane pytania

ja_2_400x400

Ze względu na liczne i często powtarzające się pytania odnośnie wytycznych do sesji ciążowych, postanowiłam przygotować dla Was krótki poradnik, który odpowie na większość pytań.

1. Czy muszę sama przygotować dla siebie stylizację?

Nie musisz przygotowywać stylizacji, w studio znajduje się garderoba przygotowana specjalnie dla kobiet w ciąży. Suknie są w różnych rozmiarach, także na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednią kreację. Wybierając sukienki, kierowałam się stylistyką wnętrza studia oraz moją estetyką, żeby osiągnąć spójny styl na zdjęciach.

2. Czy wykonujesz makijaże/fryzury?

Sama nie wykonuję makijażu ani fryzur. Współpracuję z wizażystkami, które idealnie wczuwają się w całościowy styl sesji podkreślając urodę modelek. Natomiast, jeżeli chodzi o fryzjera, to nie współpracuję z nikim na stałe.

3. Czy dla Panów też przygotowujesz stylizacje?

Dla Panów nie przygotowuję ubrań. Przesyłam wytyczne jakie ubrania należy przygotować, a że są to podstawy garderoby każdego mężczyzny (jednolite koszule, gładkie tshirty, spodnie typu chinos albo klasyczne spodnie), to na pewno bez problemu znajdziesz odpowiednią kreację dla Wybranka.

4. Jak wygląda sesja w mleku?

Wanna do sesji znajduje się w tym samym budynku, co studio, także nie trzeba obawiać się niedogodności. Do sesji wykorzystuję krowie mleko pasteryzowane (na życzenie klientki możemy użyć emolient) oraz świeżych ciętych kwiatów. Na sesję proszę założyć cielistą bieliznę oraz zabrać suchą bieliznę, żeby się przebrać. Do wanny zakładasz studyjne koronkowe sukienki. Ręcznik też przygotowuję, ale jeśli wolisz możesz zabrać swój.

5. Czy w sesji może uczestniczyć dziecko?

Jak najbrardziej! Sesje ze starszym rodzeństwem to większe wyzwanie, ale też cudowna pamiątka. W studyjnej garderobie znajdują się ubrania także dla dzieci (w różnym wieku). Zawartość garderoby możesz sprawdzić TU.

6. Kiedy najlepiej wykonać taką sesję?

Zazwyczaj podaję początek 3 trymestru – jesteś jeszcze pełna energii, brzuszek jest ładnie widoczny i nie dokuczają Ci dolegliwości związane z ostatnim miesiącem ciąży. Warto też pamiętać, ze każda ciąża jest inna i czasami brzuszek jest już dobrze widoczny w 5-6 miesiącu, wtedy też można sesję wykonać. Odradzam czekanie do ostatniego miesiąca, ze względu na wyżej wspomniane dolegliwości, ale często zdarza się, że przychodzicie do mnie miesiąc przed i czujecie się świetnie.

7. Kiedy najlepiej zarezerwować termin?

Jeżeli zależy Ci na konkretnym terminie albo na terminie weekendowym najlepiej z około 2 miesięcznym wyprzedzeniem, wówczas łatwiej jest dopasować dzień. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy sporą część weekendów spędzam fotografując śluby.

Odsyłam również do innego wpisu, gdzie znajdziesz wytyczne jak ubrać się na sesję wraz z resztą rodziny (zwłaszcza jeśli chodzi o strój dla Pana i starszaków) .

KOMENTARZE